Abdullah Gül parkı yakında açılıyor
Tarih : 2012.01.28  23:45:10
Esenyurt’ta yapımı devam eden Abdullah Gül parkı için ilk ağaçlar dikildi. Esenyurt Belediye Başkanı Nemci Kadıoğlu, bitki bahçesi olarak projelendirilen dev parka fıstık çamı ve ıhlamur ağacı dikti. Park’ın açılışı ise çok yakında gerçekleşecek.

Esenyurt Atatürk Mahallesinde bulunan içinde her türlü sosyal, kültürel, sportif hizmetlerin olacağı Abdullah Gül Parkı için ilk ağaçlar dikildi. Dev proje içinde Cumhurbaşkanlığı Köşkü minyatür olarak yer alacak.

İnşaatı devam eden 86 bin metre karelik Abdullah Gül Parkı için yurt dışından getirilen 7 bin çeşit ağaçlardan ilkini Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu bizzat kendisi dikti. Nemci Kadıoğlu’na, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleri de katılarak ağaç diktiler.

Dev projede yok yok!
Toplam 86 bin metre kare alanda yapılan Abdullah Gül Parkı projesinde, 6 adet kapalı sosyal tesis bulunuyor. Kapalı tesislerde; basketbol, voleybol, alan tenisi ve fitness alanları yer alıyor.
Kapalı spor alanları dışında açık spor alanları, geniş yürüyüş ve koşu alanı, çocuk oyun alanları, piknik alanı, seyir terasları, 5000 bin metre kare gölet ve ışıklandırmalı şelale, yaşlılar evi, biyolojik gölet, restaurant, cafe, kütüphane, tuvaletler, engelliler parkı, güvenlik sistemleri, teknik merkez ofisi ve araçlar için geniş otopark alanı proje içinde yer alan donatılar arasında.

Mini köşk geliyor

60 bin metre kare yeşil alan olarak planlanan Abdullah Gül Parkı’ında 7 bin ağaç, 20 bin çalı, 50 bin yer örtü bitkisi, 28 bin metre kare Geotekstil duvar imalatı ve giydirme cephesi kullanılacak. Ayrıca dev park projesi içinde, minyatür Cumhurbaşkanlığı Köşkü de yer alıyor.

5007 kez okundu
Diğer Esenyurt Haberleri