Avcılar`da nöbetçi eczanelerde kuyruk çilesi
Tarih : 2012.04.24  10:08:28
400 bin nüfuslu ilçede iki nöbetçi eczane ikisi olunca vatandaş perişan oldu.

23 Nisan Tatili sebebiyle nöbetçi eczanelere yönlendirilen reçeteler milleti perişan etti. Devlete bağlı hastanelerin 23 Nisan Tatiline girmesi hastaların Özel hastanelere gitmesine sebep oldu. Vatandaşlara yazılan reçeteler ise Avcılarda bulunan bir iki nöbetçi eczaneye tarafından güçlükle karşılanınca uzun kuyruklar oluştu. Zaten hasta olan vatandaşlar bir de kuyruk da bekleyince sinirler gerildi.

Adeta Patlama noktasına gelen vatandaşlar Eczacılar odasına tepki gösterdi. Avcılar Parsellerdeki Doğan Hastanesinde gün boyu uzun kuyruklar oluştu. İlaç almak için saatlerce bekleyen hasta yakınları, “400 bin nüfuslu ilçeye iki eczane koymuşlar. Hem de merkezden çok uzak mahallelere. Tatil günü zamanımız kuyrukta geçti. Bu nasıl sistemdir” dedi.

NÖBET KABUSA DÖNÜŞTÜ

Kendisine gelen eleştiri ve tepkilerden ilaç vermeye zaman bulamayan Doğan Eczanesi personeli ise dün adeta kabus gibi bir gün yaşadı. Reçete sahipleri ile neredeyse kavga edecek duruma gelen eczacının durmadan tartışarak kabul gibi bir nöbet geçirdi. Hasta yakınlarına, “Biz sizlere yardım oluyoruz. Sorun bizden kaynaklanmıyor. Zaten Avcılarda 40 dan fazla eczane nöbet almamak için listeden çıktı” diye çıkıştı.

NEDERE BU DEVLET

Nöbetçi eczanede kuyruğa girmenin hiç de şık olmadığını söyleyen vatandaşlar, “Hani her şey düzgündü. 2012 Türkiye’sinde kuyruk olur mu? “ diye yakındılar.

ESENYURTHABERLERİ.COM

1649 kez okundu
Diğer Avcılar Haberleri