Başkan Akgün'den çarpıcı açıklamalar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Akgün'den çarpıcı açıklamalar
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde ulusal ve yerel basın emekçileri ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Kaynak: Akgün: Günümüzde gazetecilerin işi çok zor

Büyükçekmece Albatros Restaurant’ta gerçekleşen kahvaltıya Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği Başkanı Nezir Karayün, İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Mert ve yüze yakın basın mensubu katıldı.

“Özgürlüklerine kavuşmasını bekliyorum”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Türkiye’nin her açıdan zorlu bir süreçten geçtiğini ve bu sıkıntılarının aşılması için hukuk ve adaletin işletilmesi, baskı ve ayrımcılığın sona ermesi gerektiğini savunarak şunları söyledi: “Bugüne ister çalışan gazeteciler günü deyin yada gazeteciler bayramı deyin. Önemli olan bir araya gelmek, bazı konuları paylaşmak her zaman doğru şeylerin ortaya çıkmasına vesile olur. Bugün çalışan gazetecilerin günü. Öncelikle aramızdan ayrılan ve katledilen o muhteşem gazetecilerimize yüce Allah’tan rahmet ediliyorum. Hapishanelerde, o dört duvar arasında sadece gazeteci olduğu için çile çeken gazeteci, aydın ve yazarlarımıza bir an önce hukukun işletilerek özgürlüklerine kavuşmasını bekliyorum. Sadece kendi fikirlerini savunduğu için gazetecilere yapılan saldırıları da bir vatandaş olarak şiddetle kınıyorum. Hepinize önce sağlık diliyorum. İşlerinizde başarılar diliyorum. İki grubun işlerinin çok zor olduğunu hatırlatarak sözlerimi bitirmek istiyorum. Birincisi fikir adamları. Yazarlar ve çizerlerin bu ülkede işleri çok zor. İkincisi ise benim gibi seçilmiş ve iş başına gelmişlerin işi çok zor. Allah hepimizin yardımcısı olsun.”

Büyükçekmece’de yerel ve ulusal medya mensuplarıyla bir araya gelen Hasan Akgün, geçtiğimiz hafta katıldığı Marmara Belediyeler Birliği toplantısında, ismini vermediği AK Partili başkanlarının kendisine nasıl yakındıklarını şu sözlerle aktardı:

“Ömrünü yerel yönetimlere vermiş birçok AK Partili belediye başkanı arkadaşım bana şöyle dert yandı: ‘Başkanım, sabahleyin kalkıyoruz, zar zor çorba içiyoruz. Belediyeye gitmek istiyorum, ayaklarım geri geri gidiyor. Kahvede, sokakta, muhaliflerim dahil herkes, bugün kovulacak, şu gün kovulacak diye konuşuyor. Bu stresten nasıl kurtulacağız’ diye benimle paylaşılıyorlar. Görevden mi alınırız, hapse mi atılırız, aldığımız oyun karşılığı olarak, son dakikaya kadar hizmete devam edeceğiz.” 

“BAŞKANLAR DA İNSAN YAHU, SİNİR SİSTEMİMİZ VAR...”

14 Şubat’da Strasbourg’da, yerel demokrasilerin masaya yatırıldığı Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin İzleme Komitesi toplantısında ve sonrasında 26 – 30 Mart tarihleri arasında yapılacak Genel Kurul’da Türkiye’yi savunacağını ifade eden Başkan Akgün, görevden uzaklaştırılan CHP’li belediye başkanları ile AK Partili belediye başkanların yaşadıkları ruh haline dikkat çekip, şunları söyledi:

“Oraya gittiğimde, hangi mahkeme kararını Avrupa Konseyi’nin önüne kayacağım. Bunu diyemediğim sürece, demokrasinin zirve yaptığı kürsülerde konuşma hakkım yok. Suçlu mu suçsuz mu bilmediğiniz belediye başkanları, utanıyor kahvenin önünden geçmeye. Ben olsam göğsümü gere gere gezerim. Onlar da insan yahu. Bizim de sinir sistemimiz, bir anatomik yapımız var. Ülkemizin hukuk sorunu bir nolu sorundur. Hukuka oturtulmayan konular dışarıda bizi çok rahatsız ediyor. Adalet ve hukuk ortadan kalkarsa devlet ve kurumlar zor duruma düşer ve dağılır." dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bosnalı Öğrencilerden Alatepe'ye ZiyaretÖnceki Haber

Bosnalı Öğrencilerden Alatepe'ye Ziyaret

Esenyurt Belediyesi ruhsatı İş yerinde bizzat veriyorSonraki Haber

Esenyurt Belediyesi ruhsatı İş yerinde b...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!