Başkan Turan Hançerli basın mensuplarını kahvaltıda ağırladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Turan Hançerli basın mensuplarını kahvaltıda ağırladı
Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın emekçileri ile buluştu.Gazetecilerin gününü kutlayan Hançerli, “Demokrasinin yerleşmesi ve güçlenmesinin olmazsa olmazı bağımsız gazetecilerdir.” dedi.

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'dolayısıyla basın mensuplarıyla Firuzköy  Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltı programında buluştu. Programa Avcılar ve çevre ilçelede görev yapan, yerel ve ulusal basın mensupları katıldı. Programda konuşan Başkan Hançerli önemli mesajlar verdi.

“Umarım 10 Ocak’ın bayram gibi kutlanacağı günler de gelir”

10 Ocak Gazeteciler Günü’nde hemeşehrilerimiz ve çevre illerdeki gazetecilerle buluşmuş olmaktan  son derece mutluluk duyuyorum. Hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz. Umarım gerçekten 10 Ocak’ın bayram gibi kutlanacağı günler de gelir.

“İşsiz gazeteci sayısı endişe verici”

Kahvaltıda yaptığı konuşmada basın mensuplarına seslenen Hançerli, “Işsizlikle ilgili birdeğerlendirme yapılsa muhtemelenen yüksek işsizlik oranı gazetecilikte çıkacaktır. Özellikle  son yıllarda teknolojinin gelişmesi sanki gazetecilerin lehine değil de aleyhine oldu. Çalışan gazeteci sayısı çok azaldı. Koskoca televizyon kanallarında çalışan muhabir sayılarının birelin parmakları kadar olduğunu görünce insane şaşırıyor. Bu durum endişeverici” dedi.

“Yarınları iyileştirme çabamız devam edecek”               

Bütün bu olumsuzluklara rağmen umudumuzu yitirmeden,umutla hayata sarılma ve yarınları iyileştirme çabasına devam etmesini diliyoruz.Halkın haber alma özgürlüğü için mücadele eden gazetecilerin haklarının korunması çok önemlidir. Çünkü bir ülkede demokrasinin yerleşmesi ve güçlenmesinin olmazsa olmazı bağımsız gazetecilerdir.

“Bizim meselemiz Avcılar”

Bizim meselemiz Avcılar. Her türlü engel ve zorluğa rağmen 435 bin Avcılarlı ve siz değerli gazeteci dostlarımızla bilikte nitelikli, kaliteli, sorun çözen, hizmet üreten bir çalışma içerisinde olacağız. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyor, hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

“Avcılar Belediyesi’nin geleceği parlak”

Kahvaltı programında gazetecilerden gelen soruları yanıtlayan Hanerli şu açıklamalar da bulundu:

Belediyeyi yaklaşık 1 milyar gibi bir borç yükü ile devraldık. Belediyemizin bütçesi ise 150 milyon lira. Reel gerçekleşen bütçemiz 170 milyon lira. Aldığımız borç yükünün üzerine bir kuruş borç yüklemedik, aksine2019 yılında artı verdik. Geldiğimiz gün durumun röntgenini çektik ve bununla ilgili çalışmalarımızı başlattık. Şuanda 700 milyonun altına düşen birborcumuz var.Bir sürü alacaklıdan indirim yapmasını istedik.  Çok ciddi bir gelişme kaydettik. Avcılar Belediyesi’nin geleceği parlak, önümüz açık.Çok başarılı bir 2019 yılı geçirdik. Bu 2020 yılının daha başarılı olacağının da göstergesidir.

“Geçmişte yapılan ihalelerde yapılan işi bugün yarı fiyatına yaptırıyoruz”

Açık ve net ifade etmek gerekirse bizden once yapılan ihalelerde yapılan işi, bugün yarı fiyatına yaptırıyoruz. Yani 3 milyona yakınken yapılan işin masrafı bugün 1,5 milyonu geçmiyor.

Program iyidilek ve temennilerle birlikte sona erdi.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Minaresi Yıkılan Caminin bukezde kubbe kaplaması söküldüÖnceki Haber

Minaresi Yıkılan Caminin bukezde kubbe k...

Esenyurt'ta 'suç makinalarına' gece yarısı operasyonSonraki Haber

Esenyurt'ta 'suç makinalarına' gece yar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!