Binlerce Esenyurtlu “Hamsi ve Horon Festivali’nde’’ buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Binlerce Esenyurtlu “Hamsi ve Horon Festivali’nde’’ buluştu
Esenyurt’ta Karadeniz Dernekler Federasyonu tarafından bu yıl 5’inci kez düzenlenen “Hamsi ve Horon Festivali” renkli ve eğlenceli anlara sahne oldu.

Esenyurt halkı, horonların oynandığı, konserlerin verildiği, 3 ton hamsinin ikram edildiği festivalde Karadeniz’in kültürel zenginliğinin keyfini sürdü.

Anadolu’nun zengin ve çok çeşitli kültürünü yaşatmak amacıyla pek çok festivale ev sahipliği yapan Esenyurt’ta Karadeniz Dernekler Federasyonu  “5. Hamsi ve Horon Festivali” düzenledi.

Gaziler Parkı Turgut Özal Stadyumunda gerçekleşen festivalde, Karadeniz’in incisi hamsi damakları şenlendirdi. Karadeniz’e özgü halk oyunlarıyla renklenen festivale İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ak Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, CHP Grup Başkan Vekili Sayın Engin Altay, CHP Milletvekili Emine Gülizar Emecan,  Esenyurt Kaymakamı, Dr. Vural Karagül, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un yanı sıra siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruşlarının başkan ve yöneticileri ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Ada, “Katılan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum”

Karadeniz Dernekler Federasyonu Başkanı ve Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdurrahman Ada açılış konuşması yaptı. Ada, “ Geleneksel olarak düzenlemiş olduğumuz Karadenizliler Hamsi Balık Festivali’ne katılan tüm hemşerilerimizi, birliğimizi ve kardeşliğimizi bir kez daha gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bizim her zaman gönlümüzde yer alan desteklerini esirgemeyen paydaşlarımıza  bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Bozkurt, kentimizde barış, kardeşlik ve birliğimizi güçlendirdik

Programda konuşma yapan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Esenyurt Karadeniz Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği 5. Geleneksel Hamsi ve Horon Festivali’nde bir araya geldik. Karadeniz'in kültürünü yeşerttiğimiz kentimizde barış, kardeşlik ve birliğimizi güçlendirdik. Böylesine güzel bir festivali organize eden Karadenizli hemşehrilerime gönül dolusu teşekkür ederim.

Soylu: Esenyurt hemen hemen İstanbul’un en güzel yeridir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Esenyurt’ta Karadeniz Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği “5. Hamsi ve Horon Festivaline” katıldı.

Esenyurt hakkında televizyonlarda kötü haberlere rastladığını ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Memleketimizin her karış toprağına karşı hizmet boynumuzun borcudur. Esenyurt hemen hemen belki de İstanbul’un en güzel yeridir. Havasıyla, insanıyla, Trakya’ya açılan boğazıyla en güzel yerlerinden biridir. Ama bazen dönem dönem televizyonlarda seyrediliyor, bazen haberler çıkıyor. Hiç sözü uzatmama gerek yok, bu benim sorumluluğum. Yıllar içinde sizin bildiğiniz, bilmediğiniz çok kereler Esenyurt’a geldik. Esenyurt’un güvenlik sorumluluğu bizim boynumuzun borcudur. Esenyurt’ta uyuşturucu ile mücadele ve o adamların bacaklarını kırmak bizim boynumuzun borcudur. Esenyut İstanbul’da en çok yabancının, göçmenin oturduğu yerdir. Burada usulü, erkanı oturmak boynumuzun borcudur. Yine ifade etmek istiyorum. Sitesinden mahallesine kadar herkesin birbirİne saygı gösterdiği, ama en azından annelerin çocuklarını emin şekilde göndermek boynumun borcudur. Vallahi yeminim olsun, bir tek milletimden bir kişinin huzurunu bozan olursa hayatı dar ederim, dar ederim, dar ederim” dedi.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Sami Atıcı: Samimiyet ve mücadele başarılı ile taçlandıÖnceki Haber

Başkan Sami Atıcı: Samimiyet ve mücadele...

Ardahan’da kayak severler bir araya geldiSonraki Haber

Ardahan’da kayak severler bir araya geld...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!