Reklamı Geç
Onemsoft Bilişim

Esenyurt’ta nüfus işlemleri için mobil TIR hizmet başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Esenyurt’ta nüfus işlemleri için mobil TIR hizmet başladı
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün mobil TIR’ı, Esenyurt Meydanı'nda hizmet vermeye başladı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün, adres ve kimlik değişikliği, pasaport, nüfus cüzdanı ve ehliyet gibi tüm işlemlerin yapıldığı mobil TIR’ı Esenyurt Meydanı'nda hizmet vermeye başladı. Hafta sonu da hizmet verecek TIR’a ilgi yoğun oldu. Çeşitli sebeplerle nüfus işlemlerini yapamayanlar TIR içinde kurulan masalarda hizmet alıyor.

Ayrıca TIR’ın dış tarafında da iki tane nüfusmatik cihazıyla işlemlerini kolaylıkla yapabiliyor. Esenyurt’ta nüfus işlemleri için mobil TIR hizmet vermeye başladı Esenyurt İlçe Nüfus Müdürü Mesut Demirtaş, "Sayın bakanımızın talimatıyla mobil nüfus hizmetleri TIR’ı burada çarşamba gününden itibaren hizmet vermeye başladı. Burada nüfus müdürlüklerinde yapılan tüm hizmetler veriliyor. TIR içinde işlem masalarımız var ayrıca 2 tane de nüfusmatik cihazımız var.

Şu an vatandaşlarımızın memnuniyeti üst düzeyde. 5 gündür hafta sonu da dahil olmak üzere hizmet veriyoruz. Tahmini 700 vatandaşımıza hizmet verdik. Mobil TIR ilk defa ilçemizde hizmet veriyor." diye konuştu. Mobil TIR’daki hizmetlerden yararlanan Ali Değirmen ise, "Son derece memnunum, çok güzel bir fikir. Çünkü insanların işi oluyor, fırsat bulamıyor" dedi.

Kaymakam Karagül’de ziyaret etti

Esenyurt Kaymakamı Vural Karagül'ün yaptığı açıklamada, Esenyurt'un Türkiye'nin en kalabalık ve en büyük ilçesi olduğunu belirterek, Nüfus işlemlerinin yoğun olması nedeniyle özellikle Sayın Bakanımızın talimatlarıyla biz bu tırı Türkiye'de ilk defa Esenyurt'ta hizmete başlatmış bulunmaktayız. dedi.

Mobil tıra gelen vatandaşların adres ve kimlik değişikliği, pasaport, nüfus cüzdanı ve ehliyet gibi tüm işlemlerini yaptırabildiğini aktaran Karagül, "Günlük yaklaşık 130-150 işlem yapılıyor. Biz de Esenyurt İlçe Nüfus Müdürlüğü'nde günlük ortalama 1200-1300 işlem yapıyoruz. Yüzde 10'un üzerinde bir katkısı oluyor." ifadelerini kullandı.Kaymakam Karagül, gün içerisinde Nüfus Müdürlüğü'ne gelemeyen, randevu alamayan vatandaşların ayaklarına bu hizmeti getirdiklerini, mobil tırdaki işlemlerin hafta sonu da devam ettiğini sözlerine ekledi.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Anket şirketleri seçim çalışmalarını değerlendirdiÖnceki Haber

Anket şirketleri seçim çalışmalarını değ...

Esenyurt‘ta Migros depo işçileri direne direne kazandıSonraki Haber

Esenyurt‘ta Migros depo işçileri direne...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!