Gürbüz Çapan'dan idam cezası isteyen paylaşımlara yanıt

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gürbüz Çapan'dan idam cezası isteyen paylaşımlara yanıt
Gürbüz Çapan'dan Ceren Özdemir'in katili için idam isteyenlere: Devleti yönetenler beni idam eder, katil yine çarşı iznine çıkar dedi.

Eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, Ceren Özdemir'in evinin önünde bir cezaevi firarisi tarafından bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili olarak sosyal medyada yapılan "İdam isteriz" yorumları üzerinden sistem eleştirisinde bulundu. Katilin daha önce çocuk öldürdüğünü ve 12 tane suç sabıkasının olduğunu hatırlatarak, "Benim Ergenekon’dan kaldığım kadar cezaevinde kalmamış" diyen Çapan, "İdam olsa devleti yönetenler beni idam eder, katil yine çarşı iznine çıkar" diye yazdı.

20 yaşındaki balerin olan Ceren Özdemir, açık cevaevinden daha önce de iki kez firar eden bir zanlı tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Özdemir'in öldürülmesi, İfadesinde, "Fırsatım olsaydı katliam yapacaktım. Çıkınca yine insan öldüreceğim" diyen katilin nasıl açık cezaevine geçişinin yapıldığı ve daha önce iki kez firar etmesine karşın nasıl bir kez daha dışarıya çıkmasına izin verildiği sorularını gündeme getirdi. Adalet Bakanı Soylu, 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında cezaevlerinde oluşan doluluk oranıyla birlikte açık cezaevlerine ayrılma koşullarının genişletildiğini hatırlatarak, bir süredir bu koşulların yeniden düzenlenmesi için çalışma yürüttüklerini belirtti.

Eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan da Ceren Özdemir'i canice öldüren katile karşı sosyal medyada idam cezası isteyen paylaşımlara yanıt verdi.  Çapan şunları yazdı:

"Ceren Özdemir’in katili için 'idam olsaydı böyle olmazdı, idam isteriz' vb. yorumlar görüyorum. Herif çocuk öldürmüş, 12 tane sabıkası var, hırsız, benim Ergenekon’dan kaldığım kadar cezaevinde kalmamış. İdam olsa devleti yönetenler beni idam eder, katil yine çarşı iznine çıkar." diyerek eleştiride bulundu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Esenyurt Polisinin Gözünden KaçmadıÖnceki Haber

Esenyurt Polisinin Gözünden Kaçmadı

Esenyurt'taki bu görüntü herkesi şaşırttıSonraki Haber

Esenyurt'taki bu görüntü herkesi şaşırtt...

Haber Yorumları

 • Aytekin08-12-2019 21:07

  Sayın Çapan serzenişte Haklı olabilir. Bu adalet sistemi kendi fikri referansının bir sonucudur. Şayet ilahi adalet bütün ilke ve müeyyideleri ile uygulansa, Cani dururken fikri anlamda muhalifler cezalandırılmaz. Beni asarlar korkusuyla kısasa karşı çıkılmaz kısas suçun karşılığıdır birini öldürdüysen cezan ölümdür.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!