VİP ONUR
SOL SABİT REKLAM
sağ kule
Whatsapp
0536 522 82 82Whatsapp İhbar Hattı
Sıradaki Haber: Şahin Ailesinin Mutlu Günü

CHP’li Şerif Ateş Gazeteciler ile Biraraya geldi

CHP’li Şerif Ateş Gazeteciler ile Biraraya geldi

CHP Avcılar Belediye Başkan Aday Adayı Şerif Ateş, basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

 “Benim evim Avcılar” diyen Ateş, “Avcılar’ımızı değiştirmek, dönüştürmek ve geliştirmek üzere kutlu ve umutlu bir yolculuğa ilk adımımı attım” dedi. Şerif Ateş ayrıca, yeni kaynaklar yaratarak belediyenin gelir düzeyini artıracaklarını belirtirken, aday bolluğunu ise parti içi demokrasinin en güzel örneği şeklinde yorumladı.

Avcılar’da düzenlediği kahvaltılı toplantıyla birlikte basın mensuplarıyla buluşan CHP Avcılar Belediye Başkan Adayı Adayı Şerif Ateş, adaylık sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Avcılar’ı kendisinin evi olarak gördüğünü anlatan Ateş, ilçeyi daha da ileriye taşımak için her türlü mücadeleyi vereceğinin sözünü verdi. Ateş, toplantıda yaptığı konuşmada, “Evim dediğim eşsiz ilçem için, Ailem bildiğim tüm ilçe sakinlerimiz ve özellikle de, Atatürk’ümüz ve Cumhuriyet Halk Partimiz ilkeleri ışığında dalgalanan şanlı bayrağımızı daima en zirvede tutmak için; gelenekten gelece hedef alan altı okun izinde aydınlık bir Türkiye için Avcılar’ımızı değiştirmek, dönüştürmek ve geliştirmek üzere kutlu ve umutlu bir yolculuğa ilk adımımı attığımı sizlerle paylaşmak isterim

Kimseyi ayırmadan yola çıktık

Hiçbir şekilde ayrım yapmadan, Avcılar’da insanları ötekileştirmeden herkese hizmet edeceğini ifade eden Ateş, “Eşsiz ilçemiz Avcılar’ımıza Belediye Başkan Aday Adayı olarak başlattığım bu büyük yolculuğun, öncelikle hiçbir Parti ayrımı gözetmeksizin, din, dil, ırk, mezhep ve kimlik ayrımı yapmaksızın, tüm İlçe halkımıza, Cumhuriyet Halk Partili dava arkadaşlarımıza, omuz omuza olduğumuz herkese hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Tecrübeli ekibimiz var

Aday adaylığı kararını 1 gün içerisinde almadığını da anlatan Ateş, “Şüphesiz ki bu kararı bir günde almadım. Başlarken de belirttiğim gibi : “Benim Evim Avcılar, Avcılar’ımın derdi de benim derdim” demiştim. İşte bir insan nasıl ki, kendi evinin içini, o evin üyelerini, iyisini, kötüsünü, derdini tasasını ve o dertlerin çözümünü bilebilirse ben de o kadar iyi biliyorum İlçemize çok büyük bir vizyon ve değer katmak üzere, dallarında uzman, tanınmış kültür ve bilim insanlarından oluşan bir danışma kurulu ile heyecanla ve büyük emeklerle tasarladığımız pek çok projemiz olduğunu da altını çizerek ifade etmek isterim sizlere” diye konuştu.

Avcılar mutlu bir kent

Avcılar’da kültür sanat faaliyetlerine ağırlık vereceklerini de belirten Ateş, “Avcılar’da her bölgede eksikler var ama bu Avcılar’a özgü bir durum değil. Avcılar yine de en iyi ilçelerden birisi. İş anlamında sosyal yaşam anlamında çok yere girip çıkıyoruz. Avcılar’ın içine girdiğiniz zaman huzuru alabiliyorsunuz. Bizim üniversiteli gençlerimiz var, güzel bir konumumuz var. Sadece yapılması gereken Avcılar’da kültür sanat anlamında gelişmeler yapmak, geleceğe ve gençlere yatırım yapmak” dedi.

Avcılar’ın en büyük sorunu deprem

Avcılar’ın en büyük sorunu nedir? Sorusunu yanıtlayan Ateş, ‘Kentsel dönüşüm konusuna da değinen Ateş şu ifadeleri kullandı; “Sadece bunlar değil tabii. Kentsel dönüşümü de benimsememiz lazım.

Bizim insanlarımız hala tabiri caizse tabutlarda yaşıyor. Bu sadece bizim değil büyükşehirin de problemi. Bunun önünü açmayanlar bunun altında kalır. Yarın öbür gün bir felaket olursa bunun hesabı onlardan da sorulur. Siyasette sağcısı, solcusu önemli değil. İnsanları mağdur etmeden makul bir hizmette bulunmak gerekiyor, bu siyasetin çok ötesinde bir şey. Kentsel dönüşümü acil bir şekilde Avcılar’da hızlandıracağız” dedi.

ŞERİF ATEŞ KİMDİR?

1 Eylül 1979’da, Ardahan Göle’de dünyaya gelmiştir.
Sanayici ve İş İnsanıdır.
1985 yılında, tüm ailesi ile birlikte İstanbul’a göç ederek, Vefa Semti’ne yerleşmişlerdir.
İlköğrenimine burada başlamıştır.
1987 yılında ; ailesiyle birlikte Avcılar ilçesi’ne taşınmış olup halen bu ilçede ikâmet etmektedir.
Öğrenim hayatını :
Avcılar Ömer Seyfettin İlkokulu,AvcılarGümüşpala Ortaokulu veAvcılar Süleyman Nazif Lisesi’nde tamamlamıştır.
Anne ve babasını çok erken yaşta kaybeden Ateş;Ailesinin bakımını bizzat üstlenmek durumunda kaldığından Yüksek Öğrenim görememiştir.
Evli ve biri kız biri erkek olmak üzere; iki evlât sahibidir.
Çok erken bir yaşta; Cumhuriyet Halk Partisi Örgütü’nün çok çeşitli kollarında yeralmış ve halen almaktadır.
2005 yılında, Avcılar’da Gençlik Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcısı,
2009-2014 yıllarında, Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci Dönemi’nde, Avcılar Belediyesi Meclis Üyeliği yapmıştır.
2013 yılında Kurultay Delegeliği veİl Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur.
Roman Vatandaşlardan Sorumlu Başkanlık ile 3.Bölge Örgütten ve İlçelerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı yapmıştır.
Baba mirası olan ticari hayatına, halen devam etmektedir.
Ardahan’da doğduğu köye ve yaşadığı Avcılar’a, sayısız hizmetler sunan, rahmetli babası Naim Ateş; özellikle gençlerin eğitim hayatına kazandırdığı teknolojik hizmetlerinden dolayı, ilçesi Avcılar’da çok sevilen biri olmuş, bu sebeple ikamet ettiği sokağa; vefatından sonra kendisinin adı verilmiştir.
Şerif Ateş ve ailesi, halen bu sokakta yaşamaktadır.
Ticari hayatı şöyle gelişmiştir:
“Aile Ortaklı” olarak kurulan ve önceleri Kağıt ve Ambalaj Sanayii’nde ,
sonrasında ise Oluklu Mukavva İmalâtı’nda hizmet veren ilk fabrikaları ;
1969 yılında, Vefa Küçükpazar’da kurulmuştur.
80’lerin sonunda, Bayrampaşa’da, 40 kişilik çalışanı ile üretimlerini sürdüren fabrika ;
Şerif Ateş’in, tanınmış İş İnsanı Asil Nadir’e ait ve Kıbrıs’ta yeralan “oluklu mukavva tesisleri”ni İstanbul’a getirmesiyle ; kendi sektörüne çok güçlü bir ivme kazandırmıştır.
1995-2016 yıllarında, hizmet yerini Esenyurt’a taşıyan Ateş; çalışan sayısını 150 kişinin üzerine çıkarmıştır.
Fabrika, 2016 yılı itibariyle Ömerli’deki binalarında hizmet vermektedir.
Aile: Mercan Ambalaj, Yıldırım Ambalaj, Ateşler Matbaa ve Ambalaj olarak,
2018 yılı itibariyle, 1000 kişinin üzerinde bir istihdam sağlayarak, bölge ekonomisine katkı sunmaktadır.
Şerif Ateş,
Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında; Atatürk ilke ve inkilâplarından asla ödün vermeksizin , tarihi, kültürü ve geleneklerine yürekten bağlı ;
“veren el alan elden üstündür” ilkesini kendisine şiâr edinmiş bir yurtseverdir.


Sizin Hala bir Web Siteniz Yokmu? Uygun Fiyatlarla Web Tasarımı

Editör: Hakan Azar

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

En Alt Reklam