esss

Egemen Bağış İESU Programına Katıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Egemen Bağış İESU Programına Katıldı
İSTANBUL Esenyurt Üniversitesi (İESU) Kariyer Geliştirme Ofisi tarafından düzenlenen 'Türkiye ve Gelecek Vizyonu' konferasına Eski Avrupa Birliği ve Devlet Bakanı, Stratejik Danışman Egemen Bağış katıldı.

İESU Kariyer Geliştirme Ofisi tarafından ‘Türkiye ve Gelecek Vizyonu’ konulu konferans düzenlendi. Eski Avrupa Birliği ve Devlet Bakanı, Stratejik Danışman Egemen Bağış’ın konuşmacı olduğu konferansa Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Özyurt, Rektör Prof. Dr. Sudi Apak, Genel Sekreter Dr. Erdal Dursun ve öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.

''BU FİLMİ DAHA ÖNCE GÖRMÜŞTÜK''
Fransa’daki Sarı Yeleklilerin eylemleri hakkında konuşan ve Türkiye’de 2013 yılında yaşanan Gezi olaylarına benzeten Egemen Bağış, “Şu anda zaten Avrupa’yı kasıp kavuran bir dalga var. Fotoğraflara, görüntülere baktığınız zaman biz bu filmi daha önce görmüştük diyoruz. Gezide bize yaşatılanları şimdi Fransa ve tüm Avrupa yaşıyor, yaşayacak” diye konuştu.

''BİZ DE HÜKÜMET ÇÖKMEDİ''
Fransa’da yaşanan sürecin Türkiye’ye çok tanıdık geldiğine vurgu yapan Bağış, “Aynı kareler, aynı olaylar, su püskürtmeleri, biber gazları ve kargaşa. Yani demek ki birileri bu stratejiyi çok iyi kurguluyor. Zamanında Tunus’ta, Libya’da, Cezayir’de, Şili’de, Ukrayna’da ve bizde yaşanan olaylar oldu ama bir fark var, bizde diğerlerinde olduğu gibi hükümet çökmedi, devlet çökmedi. Şu anda Avrupa’da olduğu gibi devlet ve hükümet bizde geri adım da atmadı. Çünkü bunun suni bir kalkışma olduğu anlaşılmıştı" dedi.

“BURADA BİR ORGANİZASYON VAR”
Bağış, özellikle 17-25 Aralık olaylarıyla Türkiye’nin çökertilmeye ve uluslararası arenada itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını ifade etti. “Gezi olayları adıyla yaşanan süreç Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan etrafında kenetlenerek aşıldı” diyen Bağış, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ne oldu, nasıl oldu bir anda bir kıvılcımla bu kadar sarı yelek nereden çıktı. Bu kadar insanın kumanyası, yeme içme ihtiyacı, doğal ihtiyaçları hepsi bir şekilde hallediliyor. Demek ki burada bir organizasyon var. Şimdi bunların nasıl olduğunu anlamaya çalışıyorlar ama biz bunu gördük, 2013 Mayıs’ında Türkiye bunun benzerini yaşadı. Ama Allah razı olsun milletimizin dirayetiyle biz bu işi aştık. O günlerde bunu kazasız, sıkıntısız aşan ilk ülke de Türkiye olmuştur.”

Konferansın sonunda Eski AB ve Devlet Bakanı Bağış’a İstanbul Esenyurt Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Erdal Dursun teşekkür belgesi ve plaket takdim etti.  Ayrıca Bağış, kaleme aldığı 'Başmüzakerecinin Kaleminden' kitabını imzalayarak öğrencilere dağıttı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt’ta yol çöktü, Yolcu Minibüsü içine girdi!Önceki Haber

Esenyurt’ta yol çöktü, Yolcu Minibüsü iç...

Instagram'a sesli mesaj özelliği geldiSonraki Haber

Instagram'a sesli mesaj özelliği geldi

Yorum Yazın

ess

Başka haber bulunmuyor!