PTT başvurusu nasıl yapılır?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PTT başvurusu nasıl yapılır?
PTT 2500 personel alımı başvurusu tarihleri merak ediliyor. PTT 2500 personel alımı başvuruları devam ediyor. PTT'de istihdam çalışmaları sürüyor. Bu yıl içinde yapılan personel alımlarına bir yenisi ekleniyor. 15 Ağustos tarihli PTT personel alımı ilanı ile 2500 kişilik istihdam yapılacağı duyuruldu. Peki PTT başvurusu nasıl yapılır? PTT 2500 personel alımı için tıklayın...

PTT personel alımı başvuru tarihleri merak ediliyor. PTT'de istihdam çalışmaları sürüyor. Bu yıl içinde yapılan personel alımlarına bir yenisi ekleniyor. 15 Ağustos tarihli PTT personel alımı ilanı ile 2500 kişilik istihdam yapılacağı duyuruldu. Peki, PTT personel alımı ilanına başvuru için gereken şartlar, belgeler neler, nasıl başvuru yapılır? İşte PTT 2500 personel alımı ilanı başvuru şartları hakkında tüm detaylar...

PTT BAŞVURU ŞARTLARI

PTT 2500 personel alımı devam ediyor. PTT personel alımı başvuruları en son 21 Ağustos'a kadar sürecek. Başvurular ptt.gov.tr ve ik.ptt.gov.tr adresler üzerinden yapılacak. Adayların 25 tercih yapma hakkı bulunuyor. Yayımlanan ilana göre PTT'ye 1671 gişe ve büro görevlisi ile 829 dağıtıcı unvanlı idari hizmet sözleşmeli personel alınacak. Peki bu kadrolara kimler başvurabilir. PTT'nin personal almı ilanında belirlemiş olduğu bazı şartlar var. Bunlar şu şekilde:

a) 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28’inci maddesi kapsamında yer alanlar hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak. NOT: 15/08/1983 tarihinden sonra doğanlar müracaat edebilecektir.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

e) Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

f) Atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim şartını haiz olmak (Son başvuru tarihi olan 21/08/2017 tarihinde veya önceki bir tarihte mezun olmak).

g) Yapılacak  “sözlü sınavda” başarılı olmak.

ğ) Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

h) 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

a) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için;

1) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.

2) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

3) KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

b) Dağıtıcı pozisyonuna başvurabilmek için;

1) İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-3 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.

2) Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 21/08/2017 tarihinde veya önceki bir tarihte sahip olmak.)

3) Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, 4) KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

Anahtar Kelimeler:
 • 2
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Tarkan babasının aynısıymışÖnceki Haber

Tarkan babasının aynısıymış

Galatasaray'ın Osmanlıspor maçı kadrosu açıklandıSonraki Haber

Galatasaray'ın Osmanlıspor maçı kadrosu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!