Vale Ardahanlı İşadamını Öldürdü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Aslen Ardahan Göleli olan İstanbul Kadıköy’de geçtiğimiz hafta vale cinayetinde hayatını kaybeden iş adamı Murat Oğuzorhan’dan geriye doğum gününde çekilmiş görüntüler kaldı.

Cinayetin ardından 10 gün geçmesine rağmen olaya karışan 2 kişi hâlâ bulunamazken duruma tepki gösteren Murat Oğuzorhan’ın yakınları cinayetteki sır perdesinin aydınlatılarak şüphelilerin adalete teslim edilmesini istedi. İş adamının yakınları bunun basit bir vale cinayeti olmadığını, arkasında başka şeyler olduğunu öne sürdü.

Caddebostan İskele Sokak içerisinde 10 gün önce yaşanan olayda bir valeden araç istenmesi sırasında yaşanan tartışmanın ardından çıkan kavgada Murat Oğuzorhan ve Emre Ağbaş vurularak hayatını kaybetmişti. İşadamı Murat Oğuzorhan’ın bir arkadaşının doğum günü için gittiği mekânın önünde kavgaya karışan M.K., İ.D., M.G. ve A.G. polis tarafından gözaltına alınarak adli mercilere sevk edilirken, olay sırasında silahı kullandığı iddia edilen M.H.T. ile yanında bulunan H.E. birlikte olay yerinden kaçmıştı.

Olayın ardından 10 gün geçmesine rağmen cinayetle ilgili sır perdesi bir türlü aralanamadı. Gizlilik kararının koyulduğu cinayet dosyasından bilgi çıkmayınca harekete geçen işadamı Murat Oğuzorhan ve Emre Ağbaş’ın yakınları yetkililere çağrıda bulundu.

Murat Oğuzorhan’ın ağabeyi Yusuf Oğuzorhan, “Bize emniyetten net bilgi ulaştırılmadı. Vale cinayeti olarak söyleniyor. Fakat olayı inceleyip bir türlü ne olduğunu anlayamıyoruz. Bizim isteğimiz suçluların bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmesi ve gerekli cezayı almaları. Bunun için destek bekliyoruz. Bu konu örtbas edilmesin. Bu tür valelerin karıştığı cinayetler daha önce de yaşanmış. Bizim canımız yandı, başkasının canı yanmasın” dedi.
Murat Oğuzorhan

Kardeşi Murat Oğuzorhan’ın arkadaşlarının daveti üzerine oraya gittiğini belirten Yusuf Oğuzorhan sözlerine şöyle devam etti: “Haliyle bir işadamı. Çağrılıyor ve o da davete icabet ediyor. Olaydan 3 saat sonra bize haber geldi. Orada emniyet personelleri varmış. Bunların içinde olmuş bu olaylar. Emniyet buna neden müdahale etmemiş. Kafamızda soru işaretleri yok değil, var. Ama kimseyi de suçlayamıyoruz.”
Emre Ağbaş

İşadamının diğer kardeşi Uygur Oğuzorhan ise “Çevresinde çok sevilen, iyi, neşeli yani hiçbir sorunları olmayan bir insandı. Evliydi, bir çocuğu vardı” dedi.
Olayın medyaya basit bir vale cinayeti olarak yansıdığını belirten ailenin avukatı Cesim Parlak, “Kanaatime göre bu basit bir vale cinayeti olarak geçiştirilecek bir durum değil. Bu cinayetle ilgili araştırma ve soruşturma hala devam etmektedir. Bu olayla ilgili ikişüpheli kaçak durumda. Onlarla ilgili yakalama kararı çıkarılmış. Asayiş büroda bunun üzerinde çalışma yapılıyor. Savcılık da bunu titizlikle takip ediyor. Emniyetin bu konuda iyi bir çalışma yapacağını ümit ediyoruz. Ama cinayetin üzerinden yaklaşık 10 gün geçmesine rağmen İstanbul’un göbeğinde Kadıköy gibi bir yerde iki kişi öldürülüyor ve her birine yaklaşık olarak 7-8 tane mermi sıkılıyor, orada emniyet görevlileri bulunuyor ve bu kurşun yağdıran ve canice cinayet işleyen bu insanlar bulunamıyor. Bu bizim açımızdan kaygı verici bir durumdur. Ailenin de bu konuda endişeleri var” ifadelerini kullandı.

GERİYE DOĞUM GÜNÜNDE ÇEKİLEN FOTOĞRAFLAR KALDI

Kadıköy’de valenin silahından çıkan kurşunların hedefi olduğu iddia edilen Murat Oğuzorhan’dan geriye piknikte doğum günü çekilmiş görüntüler kaldı. Mekanik Tesisat şirketi bulunan bir çocuk babası Murat Oğuzorhan, kendisine sürpriz olarak hazırlanana görüntüleri izlerken, çocukların da yanından ayrılmadıkları görülüyor. Murat Oğuzorhan’ın resimlerinin bulunduğu klibi izleyen Murat Oğuzorhan, büyük bir dikkatle görüntüleri izliyor.
Murat Oğuzorhan

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Prof farklı bir çalışmaya imza attıÖnceki Haber

Prof farklı bir çalışmaya imza attı

İSDEF’i Siyasi Rantçılar Karıştırdı..!Sonraki Haber

İSDEF’i Siyasi Rantçılar Karıştırdı..!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!