Üst Reklam 970x90

Avcılar'da hasar gören yurt binaları tahliye ediliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Avcılar'da hasar gören yurt binaları tahliye ediliyor
Avcılar'daki yurt binalarının, deprem hasarı nedeniyle 6 Ekim'e kadar tahliye edilmesi planlanıyor.

İstanbul Üniversitesi (İÜ)-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve Veteriner Meslek Yüksekokulu faaliyetlerine 22 Ekim'e kadar ara verildiğini açıkladı. Depremde hasar gören Avcılar'daki yurt binaları da 6 Ekim'e kadar tahliye edilecek.

ÖN TESPİTLER YAPILDI

İstanbul Üniversitesi (İÜ)-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, depremde hasar gören üniversite yerleşkelerinin durumu ile ilgili açıklama yaptı. Deprem sonrası İstanbul Valiliği’nin Cerrahpaşa Çocuk Acil birimi, Haseki Mikrobiyoloji Laboratuvarı, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Avcılar yerleşkesinde yer alan Veteriner Fakültesi binasının az hasarlı olduğuna yönelik açıklama yaptığını hatırlatan Aydın, “Rektörlüğümüzün talebi üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından görevlendirilen teknik ekipler tarafından ön tespitler yapıldı. Bu durum doğrultusunda, İÜ Cerrahpaşa Rektörlüğü olarak bazı kararlar aldık.” ifadelerini kullandı.

HASTANE YERLEŞKELERİ İLE İLGİLİ ALINAN KARARLAR

Aydın, hastane yerleşkeleri ile ilgili alınan kararları sıralayarak, “Cerrahpaşa yerleşkemizde yer alan çocuk hastalıkları biriminin, çocuk acil, ve çocuk klinikleri sağlık hizmetleri yeni binaya taşınıncaya kadar durdurulmuş olup bu hastanelerin diğer birimlere veya hastanelere nakline; Cerrahpaşa yerleşkemizde yer alan Çocuk hastalıkları binasıyla bütünleşik olan kadın hastalıkları ve doğum biriminin dekanlıkça daha önceden planlanan yeni yerine taşınmasına; Haseki’deki kardiyoloji enstitüsünün kullanımında olan mikrobiyoloji laboratuvar binasının tahliyesine Bakırköy yerleşkesindeki sağlık bilimleri fakültesinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine 22 Ekim 2019 tarihine kadar kadar ara verilmesine ve bu süre zarfında Bakırköy yerleşkesindeki fakülte binasının tahliye edilerek, yeni binaları inşa edilinceye kadar Büyükçekmece yerleşkesine taşınmasına Avcılar’da yerleşkemizde yer alan Veterinerlik MYO’da eğitim ve öğretim faaliyetlerine 22 Ekim 2019’a kadar ara verilmesine, Avcılar yerleşkesindeki veteriner fakültesinde eğitim ve öğretime 22 Ekim’e kadar ara verilmesine ve yeni binası inşa edilinceye kadar Büyükçekmece binamıza taşınmasına; Avcılar’daki hayvan hastanesinin faaliyetlerinin geçici bir süre için durdurulmasına karar verilmiştir.'' şeklinde konuştu.

AVCILAR'DAKİ YURT BİNALARI TAHLİYE EDİLECEK

Avcılar’da bulunan mühendislik fakültesi bünyesindeki eski binaların tahliye edilerek yenileri inşa edilinceye kadar Büyükçekmece’deki diğer yerleşkeye taşınacağını vurgulayan Aydın, Avcılar’daki öğrenci yurt binalarının da kapatılarak 6 Ekim 2019’a kadar tahliyesine karar verdiklerini bildirdi. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Aydın, Avcılar Veteriner Fakültesi’nde tedavi gören hayvanların durumu ile ilgili “Burada sahipsiz hayvan bakmıyoruz. Üniversitemizin öyle bir fonksiyonu yok. Ancak üniversitemize ait atlar var. Veteriner MYO’da bulunan atlarımız var, onunla ilgili de çalışmalarımız var. Onların durumu biraz daha rahat. Öncelik şu anda öğrencilerimiz ve çalışanlarımızın güvenliği. Tabii ki de hayvan güvenliğini ciddiye alıyoruz.'' bilgilerini paylaştı.

MAXİ

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ziraat Tükiye Kupası'nda eşleşmeler belli olduÖnceki Haber

Ziraat Tükiye Kupası'nda eşleşmeler bell...

Ali Babacan'ın partisine katılacak mı? Hüseyin Çelik'ten açıklama geldiSonraki Haber

Ali Babacan'ın partisine katılacak mı? H...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!