esss

Bir Çok Aday Adayı Ankara’dan Gelmezken! Mehmet Suat IŞIKLI Sahada Çalışmaya Devam Ediyor..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bir Çok Aday Adayı Ankara’dan Gelmezken! Mehmet Suat IŞIKLI Sahada Çalışmaya Devam Ediyor..
Adaylar içinde adından ve çalışmalarından en çok bahsettiren 28 Dönem CHP Ardahan Milletvekili Aday Adayı genç işadamı aynı zamanda bilişim uzmanı Mehmet Suat Işıklı Ardahan’da saha çalışmalarına devam ediyor.

Prof. Dr. Selçuk Şirin’in 1 Milyon Kitap Projesine 150 adet imzalı, serigrafi baskı bağışlayan ünlü ressam Devrim Erbil ve tüm destekçilerle 18 Ocak’ta Zorlu PSM’de gerçekleşen Destek Gecesi’ne Ekrem İmamoğlu, Canan Kaftancıoğlu, Tunç Soyer, Taner Tekin, Cem Yılmaz, Gülben Ergen, Doğan Şentürk, Cüneyt Özdemir, Kaan Sekban ve bir çok ünlü isminde katıldığı geceye, Ardahan’dan sadece Bilişim Uzmanı Mehmet Suat Işıklı katılım sağlamıştı. Projeye destek için iş insanı Taner Tekin 1 eser satın alarak Ardahan’a 1500 kitap bağışında bulundu.

IŞIKLI: ÜNLÜ YAZARIN 1500 KİTABINI ARDAHAN’DA DAĞITACAK

 İşadamı Tekin, Kitapların yakın arkadaşı Mehmet Suat Işıklı’ya gönderilmesini ve Ardahan’da çocuklara dağıtmasını rica etti. Ülkemizde yaşanan deprem felaketinden dolayı tüm kitaplar deprem bölgesine gönderildiği için Ardahan’a kitaplar yeni geldi. Bilişim Uzmanı Mehmet Suat Işıklı kitapları eşi Şafak Durmaz Işıklı’ya ilgili ve faydalı olacak çocuklara ulaştırması için destek olmasını istedi. Akşamları iftardan sonra belirlenen çocuklara kitapları bizzat elden götüren Işıklı Ailesi aynı zamanda nasıl kullanılacağı hakkında da bilgi veriyor.

IŞIKLI kıymetli hocam Prof. Dr. Selçuk Şirin’in her çocuğun kütüphanesi olması için başlattığı projeyi en başından bugüne kadar desteklediğini belirtti. Türkiye’de her yıl yaklaşık 1.3 milyon çocuk dünyaya geliyor. Araştırmalara göre bu çocukların sadece 300 bin kadarının evinde kitap bulunuyor. Diğer bir ifadeyle, Türkiye’de doğan çocukların yaklaşık yüzde 80’i kitap olmayan bir eve gözlerini açıyor. İşte 1 Milyon Kitap Projesi, doğar doğmaz tüm çocukların kitaplarla buluşması amacıyla hayata geçirildi. 1 Milyon Kitap, Türkiye’de çocuklara doğumdan itibaren kitap okumanın önemini anlatmak ve evinde kitap olmayan çocuklara ilk kitaplarını hediye etmek hedefiyle Prof. Dr. Selçuk Şirin tarafından başlatılan bir sosyal girişim projesidir.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt'ta freni patlayan minibüs, İETT otobüsüne çarptı: 6 kişi yaraldıÖnceki Haber

Esenyurt'ta freni patlayan minibüs, İETT...

Sanatsever; ‘Tek Hedefimiz var İktidar olmak’Sonraki Haber

Sanatsever; ‘Tek Hedefimiz var İktidar o...

Yorum Yazın

ess

Başka haber bulunmuyor!