Üst Reklam 970x90
esss

Ensar Öğüt, Bu yatırımı engellemek Ardahan'a ihanettir!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ensar Öğüt, Bu yatırımı engellemek Ardahan'a ihanettir!
Ardahan 22., 23. ve 24. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ün otel inşaatı mühürledi.

Üç dönem Ardahan Milletvekilliği yapmış olan iş insanı Ensar Öğüt, Ardahan Halilefendi Mahallesi'nde, Kayabaşı mevkiinde otel inşaatı gerçekleştiriyordu. Ardahan belediyesi otelin çevre düzenlemesi sırasında hafriyatın yola düşmesi nedeniyle otelin inşaatına müdahale etti ve mühürledi. 

ÖĞÜT: “KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM” 

Özel sektör olarak Ardahan’a yapılan en büyük yatırıma çamur ve iftira atıp, montaj videolarla komplo kurup, yetkilileri yanıltanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirten Öğüt: “Şahsi çıkarları için Ardahan’a yatırım yapılmasını istemeyen bazı kötü niyetli insanlar 15 sene önce yapılmış Şelalenin üzerine betonla yapıştırılmış süs betonlarını ve inşaatımızın istikametinde olmayan etrafı yosun tutmuş bisiklet yolundaki kayaları bizim inşaattan düşmüş gibi gösterip dronla çekim yaptırılıp kayalıkları montaj yaptırarak şahsi menfaatleri için halkımızı aldatan şahıslar hakkında mahkemeye suç duyurusunda bulunarak şahsıma ve şirketime verdikleri zararlar hakkında dava açacağım” dedi. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ardahan 22., 23. ve 24. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, gazetecilere önce tahkimat alanını gösterdi ve tahkimatla ilgili bilgi verdi. Öğüt burada yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; 

"ARDAHAN’A YATIRIM OLMASIN DİYENLER YÜZÜNDEN BENİM İNŞAATIM DURDU" 

“Ardahan’da turizm amaçlı güzel bir otel inşaatı yapmak için özel mülkiyetime bir proje yaptım. Bu projeye Türkiye’de ender rastlanır. Şimdi Kars'a neden turist geliyor, tarihi binalar çok. Bizim burada da tarihi binaları yıkmışlar, ben imkanlarım dahilinde tarihi bir bina yaptım, şu anda da bitmek üzere ancak çevre düzenlemesi yaparken, hafriyat yaparken farklı gazeteciler diyelim bana sormadan benimle diyalog kurmadan nasıl hareket edilir diye sormadan kayalar düştü, çevreye zarar verdi, kale bozuldu gibi haberler yaptılar. Bakın arkadaşlar bizim orası kalenin dışında bir yerdir. Ancak ben kalenin siluetine uygun olarak bir bina yaptım, önünüde kalenin surlarına uygun bir duvar yapmak istiyorum. Tabi bunu yaparken hafriyat yaptık, hafriyat yaparkende saha sola taşmalar oldu. Ama kesinlikle aşağıya, kura nehrinin oraya bisiklet yoluna kaya düşmedi. Resimde düşen bir kaya göstermişler o kaya bize ait değildir eski bir kayadır. Ardahan’a yatırım olmasın diyenler yüzünden benim inşaatım durdu. 

"BIRAKIN ARDAHAN'A GÜZEL BİR YATIRIM YAPAYIM" 

Ben kimseyi suçlamıyorum. Ama burada ben 6 yıl yurt dışında iş yaptım. Libyada Giryan’dan  Tunus’a kadar yolu benim inşaat şirketi yaptım. Yolu yaparken ordada bu tahkimat dediğimiz şey toprağı tutunmak için yapmak lazım. Taşların arasına beton dökülmesi lazım. Kayaları daha sağlam tutar. Ben kendi sınırlarım içinde yapınca hafif taşma oldu. Ben kalenin silueti ile aynı olacak. Çünkü ben önemli masraf ve önemli bir inşaat yapmışım bana müsaade etseler o masraftan kaçmam. Teknik bir adam gelmeden sayın başkan faruk demir gelmeden orada tutanak tutular. Ama sayın Valimiz Hayrettin Çiçek geldi burada bir şey yok dedi. Hafriyat yaparken mecbur kayıyor bizde orada tahkimatla bir duvar yapacağız bu duvar sonucunda kalenin siluetinde yapacağız. Ben Ardahan'a yatırım yaptım sayın Vali Hayrettin Çiçek'te söyledi özel sektörde senden daha büyük yatırım yapan olmadı diye. Bize müsaade etsinler inşaatımızı bitirelim. Burada bize imkan verirlerse yaparız vermezlerse kapıyı kapatır gideriz. Ve ben Ardahan’a ancak eşimi dostumu görmeye gelirim. Ben buraya yatırım yapıyorum herkes bana yardımcı olması lazımken benim inşaatım 15 gündür duruyor. Gazeteci haber yapıyor beni ara sor. Dronla çekim yapıyorlar kayalar düşüyor diye ben bile izledim öyle bir şey yok. Bıraksalar güzel bir yatırım yapacağım Ardahan’a.” 

Tahkimat alanının ardından gazetecilerle otelin alanına giden Ensar Öğüt, projelerine karşı çıkan kişilerin şahsi çıkarlarını ön plana çıkardığını iddia ederek, mahkemeye suç duyurusunda bulunacağını ve zararlarını telafi etmek için dava açacağını belirtti. 

"ŞAHSİ ÇIKARLARI İÇİN ARDAHAN'A YATIRIM YAPILSIN İSTEMİYORLAR" 

Öğüt; “ Şelalenin başındayız burada bakın beton var bunlar bizden dolayı değil bu taşlar daha önceden süs olarak  yapmışlar. Burada sayın başkan Faruk Demir'i kandırmışlar, aldatmışlar. Yalan söylemişler başkana ve yetkililere çünkü bu taşlar bizim değil. Bu taşları önceden yapmışlar bakın sizde görüyorsunuz. Bizim sınırımızda değil burası bu taşlar bizim sınırımızda değil başka arsanın önünde. Şahsi çıkarları için Ardahan’a yatırım yapılmasını istemeyen bazı kötü niyetli insanlar 15 sene önce yapılmış Şelale’nin üzerine betonla yapıştırılmış süs betonlarını ve inşaatımızın istikametinde olmayan etrafı yosun tutmuş bisiklet yolundaki kayaları bizim inşaattan düşmüş gibi gözeterek dıronla çekim yaptırılıp kayalıkları montaj yaptırarak şahsi menfaatleri için halkımızı aldatan şahıslar hakkında mahkemeye suç duyurusunda bulunarak şahsıma ve şirketime verdikleri zararlar hakkında dava açacağım. 

"BÖYLE BİR YATIRIM VARKEN KİMSE BAŞKA ŞEHİRLERE GİTMEZ" 

Bizim şelaleye bir tane zararımız yok. Sayın Valimiz Hayrettin Çiçek'i getirdim Valimiz sağ olsun burası tahkimat olduğunda güzel bir yatırım olur dedi. Şimdi Bayburt’tan Erzurum’dan taş getirip tarihi bina yapan adam böyle bırakır mı bu adam bunun en güzelini yaparak kaleye uyum sağlanacak. Bu güzel manzara bütün Ardahanlıların gelip yemek yiyeceği sosyal aktivitelerini yaşayacak bir yer. Herkes buradan Laşete gidiyor niye gitsinler böyle bir yatırım varken dedi.” 

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kurbanlık sevkine ilişkin Bakanlık, kuralları belirlediÖnceki Haber

Kurbanlık sevkine ilişkin Bakanlık, kura...

Avcılar'da aynı evde yaşayan 24 kaçak göçmen yakalandıSonraki Haber

Avcılar'da aynı evde yaşayan 24 kaçak gö...

Yorum Yazın

ess

Başka haber bulunmuyor!