esss

Gazeteci Fakir Yılmaz ARDAFED’e Tekrar aday mı oluyor?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gazeteci Fakir Yılmaz ARDAFED’e Tekrar aday mı oluyor?
Önceki Dönem Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı aynı zamanda Gazeteci Fakir Yılmaz, yaklaşan kongrede aday olup olmayacağı merak konusu oldu.

ARDAFED Başkanlığı sürecinde başarılı işlere imza atan birçok Ardahan derneğini Federasyon altında toplayan o dönem sıkça adından söz ettiren Yılmaz, yaklaşan kongrede tekrar aday olup olmayacağı gündeme geldi.

Yılmaz, 21 Nisan 2024 tarihinde yapılacak olan kongrede şu açıklamada bulundu.

Yeni bir seçimi geride bırakan ülkemizde bitmeyen seçimlerden biri de bu seçimler öncesi etkilerinin yok denecek kadar az olduğunu gördüğüm yöresel derneklerimiz, federasyonlarımız ve kurumsal stk'larımız olduğunu sanırım siz de benim kadar kabul ediyorsunuzdur.

Evet, önce morarıp, sonra da iyiden iyiye kırmızılaşan ülkenin gidişatını çok yakından ilgilendiren ve tüm dünyanın tartıştığı son yerel seçimlerde de seçmen gibi biz dernek başkanları da sesiz, sedasız sandığa gidip, kararımızı verdik.

Ve bana göre çok sessiz ve etkisiz geçen bu süreçte biz dernekler, federasyonlar ve stk'ların 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' diyen ARDA/FED'in 21 Nisan'da yapılacak olan kongresine hazırlanmalı ve yeni kadroya vereceğimiz enerji ile yeniden, 'çayları koy usta' diyebilmek için mini de olsa Ardahan adına büyük olan yeni bir seçime birlikte gidip, karar vermek gerekir diye düşünüyorum.

21 Nisan 2024 tarihinde yapılacak olan siz sayın dernek başkanlarının sahiplenilmesine davet edilen Ardahan Dernekler Federasyonu kongresinde masaya yatıracağımız yeni seçimi, kardeşçe yaşanılabilir, güzelim ülkemizin, serhat şehrimizin geleceğinde söz sahibi olmak için susmamalı, biz de varız demeliyiz..

Çünkü dernek, federasyon denildiğinde yılda bir kaz gecesi ya da piknik düzenleyen içi boş kuruluşlar değil, ülkesinin gidişatına yön veren, siyasette, ekonomide söz sahibi olan birer güçlü lobi olduğumuzu artık kanıtlamalıyız..

Sayın Dernek Başkanım;

Herkesin görüşünü açıkladığı hatta taraf olmaya çalıştığı bu önemli süreçte 'Biz karışmayız' diyerek 3 maymunu oynamak bu ülkenin, bu kentin ve batı kentlerinde var olma çabası içinde olan hemşerilerimizin sorunları karşısında susmak, yaşananları uzaktan izlemek bu ülkenin, bu kentin birer vatandaşı olarak bu ülkeye yapacağımız ya da yaptığımız en büyük kötülüktür.

Bu nedenle;

Gelin 21 Nisan'da yapılacak olan ARDAFED Kongresinde siyasi görüşlerimizi bir kenara bırakarak, ülkenin, bu kentin, batı kentlerinde onca hemşerimizin var olma gidişatına yön verecek olan güçlü bir birliktelik, ve sivil toplum örgütlülüğü öncesi bizde diyeceğimizi hep birlikte diyelim..

Diyelim ki;

Derneklerin, federasyonların seçimden seçime hatırlanıldığı kurumlar değil, gündemin olduğu gibi ülkenin gidişatına yön veren birer aktör olduğunu ilk olarak biz Ardahanlı dernekler, federasyonlar olarak ortaya koyalım..

Kısacası;

Gelin biraz değil tam büyük bir cesaretle;

Biz DERNEK BAŞKANLARININ DA BİR DİYECEĞİ OLMALI diyelim..

İşte21 Nisan'da yapılacak olan Ardahan Dernekler Federasyonu Kongresi İlanı, Duyurusu..

ARDAFED 21 Nisan'da Kongre Yapacak.

Merkezi İstanbul Şişli’de bulunan ve Başkanlığını Orhan Çerkez’in yaptığı İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) 5. Olağan Genel Kurulunu 21-04 -2024 Tarihinde yapacağı açıklandı.

ARDAFED Başkanı Orhan Çerkez, Çekmeköy Belediye Başkanı seçildikten sonra Merkezi Şişli’de bulunan ve 62 Ardahan Derneğinin çatı örgütü olan İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu kongre yapacak. ARDAFED 5. Genel Kurulunu 21-04 -2024 Tarihinde Pazar günü Saat 13.00’de Halide Edip Adıvar Mah. Darülaceze Cd. No: 9-1/1 Şişli Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi. Şişli / İstanbul. Adresinde yapacak. Çoğunluk sağlanamadığı taktirde 28-04 -2024 Tarihinde Nisan’da aynı gün aynı saatte aynı adreste yapılacaktır.

Bütün üyelere duyurulur

GÜNDEM

1-Açılış yoklama, 2- Divan heyetinin seçimi, 3- Saygı duruşu, İstiklal Marşı, 4- Yönetim Kurulunun Faaliyet raporlarının okunması ve onanması., 5- Denetleme Kurulunun Faaliyet raporlarının okunması ve onanması, 6- Tahmini bütçe, 7- Yeni Yönetim Kurulu Denetim Kurulu Disiplin Kurulu Asil ve Yedek Üyelerin Seçimi, 8- Dilek ve Temenniler

9- Kapanış

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt'ta otele silahla ateş açtılarÖnceki Haber

Esenyurt'ta otele silahla ateş açtılar

AKOM açıkladı: Sıcaklıklar düşüyor sağanak yağmur geliyorSonraki Haber

AKOM açıkladı: Sıcaklıklar düşüyor sağan...

Yorum Yazın

ess

Başka haber bulunmuyor!