esss
GOOGLE NEWA

Gelecek Partisi’nden Acil çağrı: Esenyurt'un okul ihtiyacı giderilmeli!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gelecek Partisi’nden Acil çağrı: Esenyurt'un okul ihtiyacı giderilmeli!
Esenyurt’ta eğitim konusu adeta kanayan bir yara haline gelerek eğitim keşmekeşliğine çözüm bulunması konusunda Gelecek Partisinden açıklama yapıldı.

Gelecek Partisi Esenyurt İlçe Başkanlığı yayımladığı duyuru ile ilçe genelindeki eğitim sorunlarına değinerek okul ihtiyaçlarının giderilmesini istedi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; "Ülkemizin kanayan yarası olan eğitim sorunlarının en fazla yaşandığı ilçelerin başında Esenyurt gelmektedir. Elde ettiğimiz son verilerle birlikte zamanlama açısından önemli olduğunu düşündüğümüz bilgilerin erkenden verilmesi ve imkân varsa önlemlerin alınması için çağrıda bulunuyoruz.

MEVCUT SINIF SAYISI 75 KİŞİ

Esenyurt'ta mevcut öğrenci sayımız güncel olarak 180 bin civarındadır. Öğrencilerin 165 bini devlet, 15 bini ise özel okullarda eğitim almaktadır. Devlet okulu sayısı 107 iken özel okul sayısı 100'dür. İlkokul sınıflarında mevcut ortalaması 64, ortaokulda ise 75'dir. Anadolu liseleri sınıf mevcudu ortalaması da 75 civarında bulunmaktadır. 20 bin yabancı uyruklu çocuk da ilçemizde eğitim almaktadır. Yeni dönemde 2 bin 500 dersliğe ihtiyaç var. Her okul 32 derslikten oluşmakla birlikte toplamda 79 adet okulun yapılması gerekiyor. 2 bin 500 derslikte 40 öğrenci ders gördüğünde ise 100 bine ulaşıyor. Acilen 100 bin çocuğumuzun okul ihtiyacı giderilmelidir.

Tüm bu saydıklarımız kapsamında acilen Esenyurt'ta kaymakamlık, ilçe milli eğitim müdürlüğü ve belediye başkanlığı bir araya gelerek çözüm üretmelidir. Gelecek Partisi Esenyurt İlçe Başkanlığı olarak acil çağrımızdır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ihtiyacını gidermek en büyük sorumluluğumuzdur denildi.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt'ta sosyal medya için video çekerken çatıdan düştüÖnceki Haber

Esenyurt'ta sosyal medya için video çeke...

Esenyurt'ta iki grup çatıştı, balkonda oturan kadın öldüSonraki Haber

Esenyurt'ta iki grup çatıştı, balkonda o...

Yorum Yazın

ess

Başka haber bulunmuyor!