Şehit Umut Sakaroğlu’nun ismi Esenyurt’ta yaşayacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şehit Umut Sakaroğlu’nun ismi Esenyurt’ta yaşayacak
İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği (İGMD) Kadın Komitesi; 2016 yılında Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalindeki terör saldırısında, 238 kişinin hayatını kurtarırken şehit olan Gümrük Muhafaza Memuru Umut Sakaroğlu’nun adını yaşatmak için Esenyurt’ta 1900 öğrencili okula mental gelişim atölyesi ve kütüphane kurdu.

Açılış Programına Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Esenyurt Kaymakamı Dr. Vural Karagül, Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli ve İGMD yönetim Kurulu Başkanı Serdar Keskin katıldı.

Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur’un önceki gün açılışı gerçekleştirdiği  "UMUT SAKAROĞLU MENTAL GELİŞİM ATÖLYESİ VE KÜTÜPHANESİ" için özellikle sığınmacı ailelerin çocuklarının okuduğu bir okulun tercih edildiği belirtildi. Bu sayede hem çocukların Türkçe’yi çok hızlı öğrenmesi hem de duygusal travmalarının iyileşmesinde katkı sağlanması hedeflenmekte.

 “Eğitime Umut Ol” sloganı ile yola çıkan İGMD Kadın Komitesinin; İstanbul Esenyurt Cumhuriyet İlkokulu’nda kurdukları Umut Sakaroğlu Mental Gelişim Atölyesi ve Kütüphanesi’nin açılışında konuşma yapan Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur; Atatürk’ün 57 yıllık ömrüne 4000 civarında kitap sığdırdığını ve onun bu kadar önemli bir lider olmasının temelinde de kitap okuma aşkının yattığını belirtti.

Açılış töreninde konuşma yapan İGMD yönetim Kurulu Başkanı Serdar Keskin’de gümrüklerin sadece vergi tahsil etmediğini aynı zamanda ülke ve insan güvenliği, halk sağlığı, çevre ve doğanın korunması konularında da önemli hizmetler verdiğini dile getirdi.

Umut Sakaroğlu Mental Gelişim Atölyesi ve Kütüphanesi aynı anda 30 çocuğa hizmet verebilme kapasitesine sahip. Ayrıca mental gelişim atölyesi anasınıfı öğrencilerine de hizmet verecek.

Kaynak:Esenyurt Haberleri

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Esenyurt'ta kamyon ile tır kafa kafaya çarpıştıÖnceki Haber

Esenyurt'ta kamyon ile tır kafa kafaya ç...

Necmi Kadıoğlu’ndan Zehir Zemberek SözlerSonraki Haber

Necmi Kadıoğlu’ndan Zehir Zemberek Sözle...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!