Ev sahibi olmak isteyenler 2017'yi bekleyin!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ev sahibi olmak isteyenler 2017'yi bekleyin!
Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, 2017 beklentilerini açıkladı.

2017 yılının 2016’ya nazaran çok daha iyi bir yıl olacağını belirten Özyurt, 2016’da temkinli davranan yatırımcı 2017 yılında harekete geçecek dedi.

Gayrimenkul sektöründe alınan yasal tedbirlerle konut sahibi olmak isteyenler, 2017 yılına ev sahibi olabilme umuduyla girecek diyen Özyurt, “2017 yılının gayrimenkul sektörü açısından, 2016 yılına göre çok daha iyi geçeceğini düşünüyoruz. 2016 yılında beklenen konut artışının 2017 yılında artarak yaşanacağını öngörüyoruz. Gayrimenkul sektöründe alınan yasal tedbirlerle konut sahibi olmak isteyenler, 2017 yılına ev sahibi olabilme umuduyla girecektir. 2016 yılında yaşanan ekonomik ve siyasi sıkıntılardan endişe duyan yatırımcının hükümete güveni katlandı. Dolayısıyla 2016'da temkinli davranan yatırımcının, 2017 yılında harekete geçmesini bekliyoruz” diye konuştu.

KONUT ALMAK İÇİN EN DOĞRU ZAMAN

Habertürk'ün haberine göre, konut almak için en doğru zaman olduğunun altın çizen Tamer Özyurt, “Konut almak için doğru bir zamandayız. Gayrimenkul alım satımıyla piyasalar hareket kazanacak. Ülke için ve bireysel olarak insanların konut alabilmesi için yapılan son kampanyaları, büyük bir fırsat olarak görüyoruz”dedi.

GAYRİMENKUL ALIMI KOLAYLAŞACAK

2017’de konut fiyatlarında bir düşüş beklemediklerini belirten Özyurt, ancak bu yıl olduğu gibi 2017 yılında da düzenlenecek kampanyalarla gayrimenkul alımlarının kolaylaşacağını söyleyebiliriz dedi.

SEKTÖRÜN YARA ALMASI BEKLENİYORDU AMA SATIŞ REKORU KIRDI

15 Temmuz sonrası inşaat sektörünün yara alması beklenirken, hükümetin aldığı kararlar ile satış rekorları kırdığına dikkat çeken Özyur, “Gayrimenkul sektörü açısından 2016 yılı sektör açısından oldukça hareketli bir yıldı. Temmuz ayına kadar durağan bir dönem geçiren sektörün, 15 Temmuz darbe girişimiyle yara alması bekleniyordu. Ancak hükümetin zamanında aldığı kararlar neticesinde sektör, özellikle son aylarda satış rekorları kırdı. Sektördeki güç birliği ve son dönemde yapılan kampanyaların da etkisiyle, konut satışlarında büyük hareketlilik yaşandı. Banka konut kredilerinde görülen faiz indirimi, KDV'nin yüzde 18'den 8'e indirilmesi, ayrıca banka konut kredisinin yüzde 75'ten yüzde 80'e çıkartılması kararı, bankaların sırayla faiz indirimine gidiyor olması, konut alıcısının işini fazlasıyla kolaylaştırdı” ifadesinde bulundu.

Özyurtlar İnşaat olarak, 2016 yılı bizim için oldukça iyi bir yıldı diyen Tamer Özyurt, “Şu anda beş projenin çalışmalarını birlikte yürütüyoruz. Şimdilerde İstanbul'un yükselen bölgesi olan Esenyurt'ta üç, Büyükçekmece ve Bahçeşehir'de ise birer projenin inşaat çalışmaları devam ediyor. Beş projemizden biri olan Nlogo, Ncadde Ottoman ve Ncadde Agora, İstanbul'un yükselen bölgesi olan Esenyurt'ta inşa ediliyor. Diğer projelerimizden 1Coastal City Büyükçekmece'de, Nlive Bahçeşehir ise Bahçeşehir'de inşa ediliyor” şeklinde konuttu.

BÜYÜK BİR PROJENİN LANSMANINA HAZIRLANIYORUZ

2017’de de yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini belirtenÖzyurt, “İstanbul'un yükselen ve her geçen gün değerlenen bölgelerinden biri olan Esenyurt, Bahçeşehir, Beylikdüzü ve Büyükçekmece bölgelerinde yeni projelerle çalışmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde büyük bir projenin lansmanına hazırlanıyoruz. Bunun dışında da 2017 yılında farklı projelerle sektörde yer almaya devam edeceğiz” ifadesinde bulundu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kredi Kartı Kullananlara Güzel HaberÖnceki Haber

Kredi Kartı Kullananlara Güzel Haber

CHP Esenyurt Cumhuriyet Nöbeti’ndeSonraki Haber

CHP Esenyurt Cumhuriyet Nöbeti’nde

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!